Навчання з конкуру по-українськи… Або погляд крізь кордони

«Ви знаєте, я спочатку не думала, що то так важко буде…», – трішки втомлена але з усмішкою на обличчі виходить з манежу вродлива панянка. Подає руку. – Leveke (Левеке). Знайомимось…

Їхня історія в Україні розпочалася 13 років тому, коли чоловік започаткував власну справу. Починали з кількох працівників. Нині  німецько-українське сільськогосподарське підприємство займається вирощуванням сільськогосподарських культур, обробляють землю в Волинській та Рівненській областях і досить впевнено себе почувають тут, на Україні.

– Родина у Німеччині, у самому центрі. Батьківщина – Берлін. То ж у сім’ї дві домівки, там, за тисячу кілометрів, і тут – за 10 хвилин їзді від м. Луцька. Діти, а їх у сім’ї троє ( 2 дівчинки і хлопчик) – учні, то ж на Україні проводять час здебільшого влітку і під час сезонних канікул.

– Звідки любов до коней? – запитую.

– О, це Лотта (Lotta), найстарша, їй дванадцять. Перше знайомство із цими тваринами відбулося там, у Берліні. Лотта брала уроки верхової їзди у кінному клубі. Це досить поширений вид спорту у Німеччині, однак не дешеве задоволення (сміється). Приміром, індивідуальні заняття ми собі дозволити не могли. То ж зупинилися на групових. Це обходилося нам у 100 євро. Лотта займалася у своїй віковій групі один раз на тиждень. Тренування круглий рік на вулиці, для цього є спеціально облаштований сквер.

Те що базові навики у дівчинки є помітно одразу. Лотта впевнено тримається у сідлі і з гордістю долає перші бар’єри. А ще з насолодою смакує перші успіхи, ласкаво плескаючи свого підопічного Везувія.

– Я випадково побачила рекламу, що у Луцьку є сучасна кінно-спортивна школа. Як приїхали, були вражені! Такого манежу не бачили ніде. Менші діти одразу захотіли кататися. Я й сама вирішила спробувати себе у сідлі.

У 10 річного Хюго (Huge) також є перші досягнення, молодша – Матті – мала пробне тренування.

– Ви знаєте, я спочатку не думала, що то так важко буде! То як після спортзалу, з кожним заняттям звикаєш, стаєш витривалішим і сильнішим. Заняття впливають на формування правильної постави, виправлення осанки. Це дуже корисно, крім того це психологічне розвантаження. Тут в манежі, не думаєш про буденні турботи, а просто відпочиваєш душею!

P.S.: Зараз Левеке із дітьми повернулися до Берліну, адже розпочався новий навчальний рік. Їхні абонементи у кінно-спортивному клубі «CloverLand» на «замороженні» чекають нового візиту сім’ї на Україну.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

×
×