Амуніція

Скарбничка термінів

 

ДЕННИК – повністю закрите приміщення в стайні для індивідуального утримання коня. Має годівничку та поїлку.
ПОПОНА – накидка для коня (покривало), що служить для зігрівання і захисту коня від застуди чи мух. Попони бувають літні і зимові.
ВАЛЬТРАП (італ. qualdrappa). Покривало із сукна або оксамиту, що надягають на спину коня під сідло. Основне призначення – захистити спину коня від пошкодження сідлом.
ЗБРУЯ – (кінна амуніція) – набір спорядження для сідлання та управління кіньми.
СІДЛО – як пристосування для верхової їзди відоме з початку 1 тис. до н.е. (у вигляді м’яких сідел – попон). Спочатку їх закріплювали на коні за допомогою хвостового й нагрудного ременів, потім стали користуватися попругою. Сідло із твердою основою з’явилося лише в раннім середньовіччі. Існує багато різновидів кавалерійських і робочих сідел, головною частиною яких є ленчик. Широко поширені також сідла з дерев’яним арчаком, а також в’ючні сідла. Сучасні спортивні сідла сконструйовані на основі англійської моделі. Є спеціальні сідла для виїздки, конкуру, триборства.
МАРТИНГАЛ – елемент збруї, що кріпиться до вуздечки і дозволяє вершнику повністю контролювати коня. Мартингал не дозволяє тварині надто високо підіймати голову і закидати її назад.
КОРДА – довга мотузка, що служить для роботи з конем по колу.
ВУЗДЕЧКА – частина кінського спорядження призначена для керування конем.
НОГАВКИ – захисні пристосування, що запобігають експлуатаційним травмам нижньої частини кінцівок коня, так зване захисне взуття.
ПОВІД – ремінь, пристебнутий кінцями до кілець трензеля, один з основних засобів керування конем, регулюванням напрямками його руху.
ПІДКОВИ – металеві або інші пластинки, що прикріплюють цвяхами до копит коня для запобігання від стирання й обламування.
ПОПРУГА – частина кінського спорядження, широкий міцний ремінь зі шкіри або іншого матеріалу. Охоплює корпус коня знизу й з обох боків кріпиться до сідла. Деякі види сідел мають по 2-3 попруги.
СТРЕМЕНО – частина сідла, пристосування для упору ноги вершника при посадці на коня і їзді верхи.
НЕДОУЗДОК  — вуздечка буз вудил, призначення якої – утримування коня на прив’язі. Може бути з мотузки або шкіри.
ЧОМБУР – повід для прив’язування коня. Чомбури бувають шкіряні, мотузкові або тасьмяні. Кріпиться до недоуздка.
КОНКУР – (франц. Concours Hіppіque – кін. змагання) – у широкому розумінні будь-які кінно-спортивні змагання. У нашій країні – змагання з подолання різноманітних перешкод.
КАСКА – захисний шолом вершника, що служить для захисту голови.
ЗАХИСНИЙ ЖЕЛЕТ – спорядження, що служить для захисту грудної клітини та хребта вершника.
КРАГИ – знімні тверді халяви із застібками, що застосовуються для захисту ніг вершника при верховій їзді. Використовується як додаток до основного взуття.
БРИДЖІ (англ. breeches) – штани для верхової їзди спеціального покрою, які не мають внутрішнього шва, що забезпечує комфортну їзду вершника.

 

Також можете завітати на сторінку наших партнерів у Facebook, де представлена кінна амуніція.

×
×