ЗІР коня

Кінь в дикій природі – тварина-жертва і повинна мати велике поле огляду для того, щоб бачити своїх переслідувачів якомога раніше, щоб втекти від них. Для такого широкого поля зору кінь має великі очі, розташованими з боків голови. Це дає майже 360-градусне поле зору. Крім того, високе розташування очей на голові додатково дає хороший огляд навіть коли кінь пасеться, їсть траву. Кінь з маленькими очима має обмежене поле зору, яке робить його більш полохливим. Коні бачать на 360 градусів, причому вночі не гірше, ніж вдень.

У коня є так звані сліпі плями, розташовані чітко навпроти і позаду коня. Загальна область сліпої плями має трикутну форму і ззаду вона злегка ширша, ніж спереду.

Коні розрізняють кольори в спадаючому порядку: зелений, жовтий, червоний, синій. На близькій відстані вловлюють найменші жести, міміку людей, що можна використовувати замість словесних команд при навчанні.

Кінь має здатність бачити кожним оком незалежно від іншого (монокулярний зір)! Монокулярний – це площинний зір на відміну від бінокулярного тривимірного. Такий тип бачення використовується конем для визначення руху на великій відстані. Кінь має виняткову здатність бачити рух, навіть на дуже великій відстані. Тому що рух – це завжди небезпека. (Звідси шори на очах коней, які застерігають коня від полохання під час руху). Кінь не може одночасно використовувати монокулярний і бінокулярний зір! Йому необхідний час для переходу з одного типу зору на інший.

Очі коня більші, ніж у більшості інших тварин, і вони можуть рухатися незалежно один від одного, дозволяючи коневі охоплювати тільки поверхневий панорамний вид. Так як кришталик ока залишається незмінним кінь може сконцентруватися на образі, тільки повернувши голову так, щоб прямі промені світла потрапляли на центральну частину сітківки. Коні добре бачать за будь-якої погоди. Приміром, їх не сліпить, як людей, сонце.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

×
×